فروش قیر طبیعی برای کاربرد در حفاری|آسفالت |جوهر| رنگ | ریخته گری و تولید سوخت

فروش قیر طبیعی برای کاربرد در حفاری|آسفالت |جوهر| رنگ | ریخته گری و تولید سوخت

فروش قیر طبیعی برای کاربرد در حفاری|آسفالت |جوهر| رنگ | ریخته گری و تولید سوخت

قیر طبیعی چیست قیر طبیعی نفت خام میباشد که هزاران سال پیش هنگام وقوع زلزله زمین شکافته و نفت خام تا سطح رویه زمین نفوذ کرده و پس از بخار شدن مواد سبک آن ماده ای بصورت ذغال و با بوی گوگرد باقی مانده است.قیر طبیعی حاوی هیدروکربن بوده و درصورتیکه همچنان حرارت ببیند گازهای سنگین تر از آن متصاعد میشود که در نهایت در ۸۵۰ در جه سانتی گراد و پس از یک ساعت و چهل و پنج دقیقه خاکستر باقی میماند

قیر طبیعی را چه کسی در ایران کشف نمود

قیر طبیعی را ۸۰ سال پیش شرکت آمریکایی بیتومکس در ایران کشف کرده و با همکاری وزارت نفت ایران محصولاتی چون قیر اصلاح شده، انامل ،ماستیک و پرایمر تولید میکرده.در ابتدای کشف این نوع قیر طبیعی بدلیل نفتی بودن منبع آن وزارت نفت بر آن مالکیت نموده و بدلیل بروکراسی اداری جهت صادر نمودن قیر طبیعی از زیر مجموعه شرکت ملی نفت ایران خارج شده و به وزارت صنایع و معادن ایران واگذار شد.

قیمت قیر طبیعی؟

 قیرطبیعی در تعدادی محدود کشور موجود می باشد که در صنایع مختلفی استفاده می شود از جمله گل حفاری برای کنترل کردن دیواره چاه ، مخلوط کردن با آسفالت جهت سفت کردن و جلوگیری از کچل شدن همچنین کم کردن ضخامت آسفالت ، جوهر پرینتر و رنگ جهت پایدار نمودن جوهر و ریخته گری فلزات برای صاف در آمدن سطح تماس قالب و فلز و آسان خارج شدن قالب با توجه به فشار گازی که قیر طبیعی از خود متصاعد می کند.

مواردی که در قیمت قیر طبیعی اثر گذار است:

۱- درصد حلالیت قیر طبیعی

۲- دمای نرمی یا سافتنینگ پوینت

۳-  درصد کربن

۴- رطوبت قیر معدنی

۵-  پودر یا کلوخه بودن

۶- مش پودر

۷- بسته بندی قیر طبیعی که یکی از مهمترین عمل جهت صادارت پیوسته کالا میباشد.

۸- زمان تحویل بسته به موجودی بار

۹- فصل سفارش!این مورد خیلی جالبه چون درفصل بارندگی درمعدن قیر طبیعی اکثرا راه بسته و قابلیت جابجایی قیر طبیعی از معدن به مکان بسته بندی یا دپو وجود ندارد بنابراین بار در انبار گرانتر بفروش می رود.

مهمترین بخش در صادرات بسته بندی استاندارد قیر طبیعی در کیسه کاغذی ۲۵ کیلویی روی پالت چوبی سم پاشی شده و شیرینک همراه با تسمه کشی یا جامبو بگ ۶۰۰، ۷۰۰، ۸۰۰ و ۱۰۰۰ کیلوگرمی درب انبار مشتری یا فوب یا سی اند اف بنادر مختلف دنیا تحویل میدهد.

تعداد کیسه های ۲۵ کیلویی روی هر پالت ۳۴ عدد و ۲۰ پالت در هر کانتینر ۲۰ فوت پر میشود.درصورت خرید در بسته بندی جامبو تعداد ۲۰ عدد جامبو بگ در داخل هر کانتینر جا میشود.چنانچه سفارش مشتری در کانتینر ۴۰ فوت باشد تا ۲۸.۸ تن حداکثر قابلیت پر کردن کانتینر می باشد.

قیر طبیعی کنترل دیواره چاه نفت و گل حفاری

جهت سرد کردن مته حفاری و روغن کاری مته از قیر طبیعی استفاده می شود.این قیر باعث شده با ذوب شدن دمای مته را بگیرد و وقتی مایع شده عملیات روانکاری مته حفاری را انجام دهد.همچنین هنگام حفاری داخل چاه نفت امکان باز شدن دیواره چاه در عمق مثلا ۷۰۰ متری وجود داره که مانند تونل حجم قبل توجهی از گل حفاری برای پر کردن سوراخ هدر میرود و جهت سیمانکاری و بستن این حفره ها از قیر طبیعی استفاده میشود.قیر طبیعی به تنهایی مورد استفاده نبوده و با انواع مختلف گل حفاری میبایست طبق فرمول هوگو بیکر و یا استاندارد حفاری و جنس خاک محل میکس گردد.

معمولا قیر طبیعی درحفاری های پایه نفتی استفاده می گردد. قیر طبیعی پایه آبی نیز می باشد. این قیر طبیعی با افزودنی های خاص و کربنات سدیم بهمراه امولسیفایر آب دوست شده و بصورت پودر تولید و میکس آن در آب بصورت امولسیون بوده و در بشکه های ۲۲۰ لیتری صادر میشود.در هر کانتینر ۲۰ فوت ۸۰ بشکه قیر طبیعی مایع پر می شود.

قیر طبیعی ثبات دهنده جوهر و رنگ 

قیر طبیعی بصورت پودر بعنوان با گرید ۳۰۰،۳۲۵،۳۴۷ و ۳۵۰  تولید شده و در بسته بندی های صادراتی ۲۰ کیلو گرمی صادر می شود.این قیر طبیعی فوق خالص با درجه نرمی بین ۱۴۷ تا ۱۵۲ درجه سانتی گراد فروش می رود.سایز دانه بندی این نوع قیر طبیعی خاص بوده و ۱۰۰ درصد آن از میش ۲۰۰ رد می شود.قیر طبیعی بعنوان کربن بلک همراه با حلال و روغن دیگر مورد استفاده می باشد.همچنین این ماده گرانبها در صنایع رنگ سازی جهت پوشش لوله مورد استفاده است.این محصول با چسبندگی ویژه بین مصنوعات فولادی خواص محافظ کننده در مقابل زنگ زدگی و خرابی ناشی از عوامل محیطی دارد.

قیر طبیعی میکس با آسفالت

قیر طبیعی را بعنوان افزودنی و اصلاح کننده قیر در آسفالت و جاده سازی تولید و باعث نازک کردن ضخامت آسفالت و کم کردن وزن آن ، چسبندگی و افزایش ویسکوزیتی قیر و جلوگیری از رویش گیاه در آسفالت میشود.هنگام استفاده از قیر طبیعی دمای نرمی قیر افزایش یافته و در زمان کمتری آسفالت سفت میشود.حتما شما با اسفالت جم شده یا پله پله مواجه شدید.در فصل گرما قیر با نقطه نرمی پایین باعث نرم شدن کل اسفالت شده و در هنگام ترمز باعث حرکت آسفالت میشود.با استفاده از قیر طبیعی اسفالت در دمای تابستان ثبات داشته و از حرکت و پله پله شدن با افزایش دمای نرمی آسفالت جلوگیری میشود.این ماده از ترک خوردن آسفالت و کچلی آن جلوگیری میکند.قیر طبیعی در هر دو نوع تکنولوژی آسفالت کردن جاده ( مارشال و مستقیم ) و در بیشتر فرودگاهها و جاده های استاندارد استفاده می شود.

قیر طبیعی افزودنی ماسه قالب ریخته گری

با اضافه نمودن قیر طبیعی به ماسه قالب گیری باعث کاهش اتمسفر در ماسه شده و چون اکسیژن را دور نموده و از خرابی قالب جلوگیری میکند.پس از میکس قیر طبیعی با ماسه ، اکسیژن در قالب جذب شده وحداکثر پ هاش پدیدار میشود و با اصلاح ماسه ریخته گری پیرولیز در دمای ۱۰۰۰ درجه اتفاق می افتد.معمولا قیر طبیعی بعنوان افزودنی ریخته گری بهمراه سیلیس،بنتونیت و زغال اعمال میگردد.استفاده از قیر طبیعی در ماسه ریخته گری انواع فلزات ازجمله ریخته گری آلومینیوم، آهن اسفنجی،فولاد استفاده می گردد. توصیه  به ریخته گران استفاده ۵% از قیر طبیعی مخصوص ریخته گری با کمترین مواد فرار میباشد و سطح فلز قالب گرفته شده متاثر از این موضوع است.

 

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎