خط تولید قیر پلیمری| قیر چیست|قیر| نیل پالا

خط تولید قیر پلیمری| قیر چیست|قیر| نیل پالا

خط تولید قیر پلیمری| قیر چیست|قیر| نیل پالا

این دستگاه برای تولید انواع قیر پلیمری اصلاح شده (توسط SBS, EVA, PE ) و تولید قیر های اصلاح شده با پودر لاستیک طراحی شده است. فرآیند تولید توسط یک سیستم تمام اتوماتیک کنترل می شود. بخش های اصلی دستگاه عبارتند از: مخزن قیر داغ، بدنه اصلی، تغذیه خوراک، دیگ روغن داغ و اتاق کنترل.

بدنه اصلی نیز شامل : مخزن همزن اولیه، دو راکتور، آسیاب کلوییدی، سیستم توزین الکترونیکی و ... است. این سیستم توسط یک کامپیوتر کنترل می شود. کلیه داده های عملیاتی در هر زمان قابل پرینت هستند. و به واسطه وجود همین تجهیزات این دستگاه عملکرد خوبی داشته است و براحتی کنترل می شود.

مشخص شده است که می توان با مخلوط کردن دو یا چند پلیمر، مخلوطی از پلیمرها را بدست آورد که علاوه بر داشتن خواص پلیمر اولیه نقاط ضعف آن هم برطرف شده است و در اصل می توان با استفاده از یک پلیمر که دارای خواص مورد نظر باشد و مخلوط کردن آن با پلیمر دیگر خواص این پلیمر را بهبود بخشید. از همین روش برای بهبود خواص قیر نیز استفاده شده است به این ترتیب که با اضافه کردن درصدهای مشخصی از برخی پلیمرها به قیر می توان خواص این ماده مهم را بهبود بخشید.

پلیمرهایی که به عنوان افزودنی به قیرهای اصلاح شده با پلیمر اضافه می شود می توانند خواصی مانند چسبندگی، نقطه نرمی، شکنندگی قیر در دمای پایین و … را بهبود بخشند. برخی از پلیمرهایی که به عنوان اصلاح کننده به قیر اضافه می شود عبارت اند از: پلی اتیلن، پلی پروپیلن، پلی استایرن و پلی وینیل کلراید که از نوع پلیمرهای ترموپلاستیک می باشند. افزودن پلی اتیلن به قیر باعث افزایش نقطه نرمی و کاهش نفوذ پذیری قیر خواهد شد. پلی پروپیلن نیز همین خواص را به قیر خواهد داد با این تفاوت که چون پلی پروپیلن دارای نقطه ذوب بالاتر نسبت به پلی اتیلن است، با استفاده از مقادیر کمتری پلی پروپیلن می توان خواص مورد نظر را بدست آورد.

مهم ترین ویژگی ها:
۱- انطباق پذیری گسترده: دستگاه برای تولید قیر اصلاح شده از انواع پلیمر قابل استفاده است.
۲- تکنیک تولید پیشرفته به نحوی است که پس از آسیاب اندازه ذرات کوچک شده و محصول کاملا یکنواخت و با کیفیتی عرضه می کند.
۳- مجهز به سیستم توزین الکترونیک.
۴- طراحی بهینه مخزن اختلاط اولیه سبب شده تا علاوه بر کاهش مصرف انرژی شاهد افزایش بهره وری باشیم.
۵- جانمایی مناسب سیستم گرمایشی به همراه روش تولید درست ضامن بهره وری و کیفیت تولید می باشد.
۶- سیستم پرکن قیر و پلیمر دارای ثبت اختراع ملی است و به نحوی طراحی شده که کار را تسهیل نماید.

جزییات مهم فنی

افزودن دیدگاه جدید

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.‎